Casa Plaza Bolivar
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Mötesfaciliteter Mötes-/bankettfaciliteter | Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma hotellet Casa Plaza Bolivar Quillabamba, som ligger 2 km från Balneario de Sambaray, har WiFi i hela boendet och en parkering. Detta hotell, som ligger på gångavstånd från Mercado Maranaca, erbjuder 8 rum.
Quillabambas centrum kan nås inom 5 minuters promenad. Bland sevärdheterna som är belägna inom 10 minuters gångavstånd från det bekväma hotellet finns Mercado Modelo de Quillabamba. Casa Plaza Bolivar i Quillabamba erbjuder närhet till Cataratas de Illapani, som ligger mindre än 650 meter bort. Dessutom finns busstationen Terminal Terrestre invid det här boendet.
Privata badrum ingår i rummen.
Gästerna på hotellet kan prova en amerikansk frukost. I området finns restauranger, bland annat Don Felix Restaurant, som ligger cirka 8 minuters promenad bort.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Brandsläckare
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Gemensamt kök
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Trädgård
- Grunda delen
Service
- Rumsservice
- Hushållning
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Mötes-/bankettfaciliteter
På rummet
- Terrass
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det parkeringsplatser vid hotellet Casa Plaza Bolivar?
Parkering finns på hotellet Casa Plaza Bolivar gratis. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Casa Plaza Bolivar?
Gästerna på hotellet Casa Plaza Bolivar måste checka ut till 11:00. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på hotellet Casa Plaza Bolivar?
Gästerna på hotellet Casa Plaza Bolivar kan betala med Discover, Diners Club och Maestro. - ❓
Vilken typ av pool erbjuder det här hotellet?
Det här hotellet har en utomhuspool.